понеделник, 16 юли 2018 г.
news-t-3758

Каруана спечели последния пети турнир от сериите по шахмат “Чес Гранд Тур”

12.12.2017 11:26 0

Гросмайстор Фабиано Каруана от САЩ спечели последния пети турнир от сериите по шахмат “Чес Гранд Тур” в Лондон, след като надделя в тайбрека за първото място над руския гросмайстор Яна Непомнящий.

Световният първенец Магнус Карлсен от Норвегия, раздели третото място в британската столица, но стана шампион във веригата за 2017 година, след като събра общо 41 точки.

Това е втора титла за Карлсен в третото издание на “Чес Гранд Тур” след 2015 година, с което той заработи и 245 хиляди долара от наградния фонд.

Карлсен завърши в тройката и в четирите турнира, в които участва, като спечели първите два – в Париж и в Льовен, и беше втори на “Синкфийлд Къп” в Сейнт Луис.

Втори във веригата за сезона завърши Максим Вашие-Лаграв (Франция) с 38 точки, а трети се нареди Левон Аронян от Армения с 29 точки. Миналогодишният победител Уесли Со (САЩ) раздели седмото място с 22.5 точки./news359