сряда, 18 юли 2018 г.
1117060833

Отборът на Барселона е последният 1/4-финалист в Шампионската лига

15.03.2018 12:05 0

Отборът на Барселона е последният 1/4-финалист в Шампионската лига, след като разгроми с 3:0 Челси на “Камп Ноу” в реванша и с общ резултат 4:1 продължава напред. С два гола за каталунците се отчете Лионел Меси, който се разписа в 3-ата и 63-ата минута, като вече има 100 гола в Шампионската лига. Повече от него има само Кристиано Роналдо. Звездата на Реал Мадрид е със 117 попадения в ШЛ.

Усман Дембеле също записа името си сред голмайсторите в 20-ата минута. Отборът на Челси не успя да се противопостави на домакините, а една от малкото възможности, които имаше беше през второто полувреме, когато англичаните претендираха за дузпа срещу Маркос Алонсо, който падна в наказателното поле след съприкосновение с Жерар Пике при резултат 2:0. Едно върнато попадение в този момент можеше да насочи мача в друга посока, но това не се случи. Английският тим беше преследван и от липса на късмет, като гредите на два пъти спасиха Барселона от попадение през първото полувреме. В крайна сметка обаче Барса записа пореден рекорд, като за 11-а поредна година се класира за 1/4-финалите в престигната надпревара, което не е постигал никой друг клуб./news359